Автор Тема: Малко въпроси относно оформяне на корица  (Прочетена 1188 пъти)

r_vasileva

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Малко въпроси относно оформяне на корица
« -: Октомври 04, 2011, 08:46:40 pm »
Здравейте :)
Регистрирах се специално, за да ви задам няколко въпросчета, които ме мъчат, вие сте ми надеждата :)
Трябва да направя корица за каталог, която е двустранна, в смисъл и от вътрешната страна има информация. Създавам 4 страници по стандартния начин (размерът трябва да е 215х270 мм). Дебелината на каталога трябва да е 12 мм и точно тук ми е проблемът. Не ми е ясно какви размери точно да задам на страниците и как да оформя маржините, за да се получи въпросната големина на гръбчето. Чуденката ми е повече с двете втори страници.

Дано съм се изразила както трябва и сте ме разбрали какво точно питам. Много ще съм ви благодарна, ако помогнете. :)

sisaria

• модератор
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 284
    • Профил
Re: Малко въпроси относно оформяне на корица
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2011, 09:14:31 pm »
Здравей,
Прибави 12 мм към ширината на страницата ти , ако си сигурна че 12 мм е ширината на гръбчето.Или иначе казано 215+12 х 270 мм е размера на корицата ти с гръбчето, ако работиш на по-ниска версия от CS5  в inndd трябва да си създадеш нов файл за корицата.Гръбчето трябва да се пада от лявата страна.Изтегли си един водач на отстояние 12 мм, колкото е гръбчето за да знаеш до къде свършва то.
Относно margins ....обикновено има отстояние 15 мм от всички страни.Ако това ти е обрязания размер на страниците, трябва да прибавиш по 5 мм от всички страни без тази на гръбчето(тоест от ляво).

Надявам се да съм била полезна.:)