Автор Тема: Избор на таблет  (Прочетена 1261 пъти)

tulip

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Избор на таблет
« Отговор #90 -: Ноември 03, 2009, 10:36:43 am »
Благодаря ви много, прекрасни хора. Днес отивам да купя Intuos-а.
Всичко хубаво :)

minako

• Newbie
  • *
  • Публикации: 94
    • Профил
« Отговор #91 -: Ноември 03, 2009, 05:36:38 pm »
Успех! ^^
 После да кажеш какви са били реакциите на щастливеца :Р (ако може направо му направи клипче и го постни  ;) )

stilisimo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 126
    • Профил
« Отговор #92 -: Май 15, 2010, 03:52:39 pm »
Искам да си купя таблет, може ли да ми препоръчате някой евтин за около 100-130 лв.
Какво мислите за Kanvus? :)
Ела да те зърне новия тапет на Амазонкито.Щракни за зум и сейф!

rafiboy

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #94 -: Юни 10, 2010, 09:34:13 pm »
Иронията на пиксел арта е че той несъществува ,което е супер гадно :(

Iveve

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #95 -: Юни 17, 2010, 06:00:23 pm »
Здравейте! Мисля да си купувам таблет, спрях се на TRUST Slimline Design Tablet TB-5300, защото не е много голям, пък и е доста евтин. Познавам се и съм убедена, че не ми е нужен от най-добрите, а просто таблет, който да е удобен и да ми върши работа.
 ( http://www.stealtech.org/11149.html )

Какво ще кажете, дали това е уместен избор?

StorM

• Newbie
  • *
  • Публикации: 145
  • I want YOU for arrancar!
    • Профил
« Отговор #96 -: Юни 18, 2010, 03:36:19 am »
За да ти е удобен, и най-вече да ти върши качествено работа - wacom ;)

Dragon_Phoenix

• Newbie
  • *
  • Публикации: 167
    • Профил
« Отговор #97 -: Юни 24, 2010, 11:25:31 pm »
TRUST НИКОГА!!!

MOTH

• Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • kill the human food
    • Профил
« Отговор #98 -: Юли 06, 2010, 01:46:17 pm »
Както каза dragon_phoenix trust никога
И вярно че е ефтин но познай защо :)
wacom е истината
corel PAINTER-PHOTOshop

turbonet

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #99 -: Октомври 09, 2010, 07:12:58 pm »
От една седмица имам Wacom Intuos4 Large. Чел съм достатъчно по форумите и направих своя избор. Таблета е професионален с 2048 нива на натиск (Синтика е с 1024)... още разучавам нещата около софтуера. Радвам се, че попаднах на този форум, въпреки че ми беше трудно да го намеря... знаех си аз, че в България, въпреки факта че тук сме назад в много отношения, включително и дигиталното художничество, все пак ще открия място където да споделя страстта си. Младичък съм- на 19, завърших рисувателна паралелка в гимназията, а от по-малък посещавах веднъж седмично частни уроци по рисуване- влече ме, а дигиталното рисуване още повече.
Сега имам друг проблем, който очаквах. Бюрото ми е малко, а стария CRT 17" не може да отвори свестно един нормален А4.
Очаквам доход в най-скоро време и копувам Samsung lcd 23" , комбинацията ще е приятна тъй като таблета е широк, също както монитора който съм харесал (НБ: Професионалните монитори за дигитални дизайнери за 1-2-3 бона за жалост)
Ще вметна нещо, което може и да е важно за вас- Европейският вариант на Wacom Intuos пристига без wireless мишката- само Американския има (режат ни :( )
Ta така... Другиден слагам Уин7, обясниха ми че PS ще работи по-бързо на него, след което ще си сложа и друг софтуер, а от тук прочетох няколко теми за четки  :P (Засега не съм се занимавал с настройки по фотошопа, а без тея четки нищо не мога да нарисувам :D )
Еуфорията от тази ми първа подобна по мащаб инвестиция все още ме държи и нямам търпение да се захфана по-сериозно.
Още повече съм щшастлив и от това, че съм приест с Изобразително Изкуство в СУ и сега съм 1ви курс (от Пон. почваме) и съчетанието от традиционно изкуство и рисуването на таблет ми звучи прекрасно. Ще имаме много и различни рисувателни дисциплини, теории , практика , анатомия и тн.

Приятна вечер!
-Иво
« Последна редакция: Октомври 09, 2010, 07:15:50 pm от turbonet »

Radeto

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #100 -: Декември 07, 2010, 02:00:19 am »
Толкова мноооого се радвам, че намерих тази тема. Сигурно вече стана година, откакто надничам в сайта на wacom за таблетче и то не кое да е ами Cintiq.

Аз не съм предирчив човек, и на 12 инчовата версия ще се радвам :).

От година и половина имам Bamboo Fun и честно казано съм много доволна. Единственото, което мога да кажа, че ме дразни е нацапването на писалката. Долната част, която е светлосива и гумена, става все по-тъмно сива с времето. Но това не е болка за умиране.

Т.к. никога не съм била с друг таблет ми е трудно да преценя дали, когато се опитвам да прерисувам някакъв обект (най-често рисувам на хартия и сканирам) ми е сложно да направя линиите гладки защото чувствителността на таблета е слаба или поради липса на опит.

Поздрави на всички и дано тази Коледа всеки получи таблетчето, което иска :)

taurus

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #101 -: Февруари 08, 2011, 11:30:27 pm »
Добре,
Колко излиза един хубав таблет в момента?

Преди да науча за таблета си мислех друго - да нарисуваш нещо с моливи (герой, лого или друго) после да го сканираш и вече да поизправиш някои линии, кривини, да оцветиш - как точно стоят нещата?

Bigbanny

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #102 -: Ноември 09, 2011, 01:01:01 pm »

Dragon_Phoenix

• Newbie
  • *
  • Публикации: 167
    • Профил
« Отговор #103 -: Декември 23, 2011, 11:39:31 pm »
Хехехе. Не такива таблети Готин. За таблети за рисуване става дума тук.