Автор Тема: Въпрос за цветовете  (Прочетена 2052 пъти)

Tribbe

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Въпрос за цветовете
« -: Март 13, 2010, 08:44:30 pm »
Здравейте на всички!!!
Това е лампа, която нарисувах преди малко и искам да ви помоля да си кажете критиките. Не си пестете критиките щото това ми е първият опит с цветовете. Давайте на воля

П.П.На мен лично ми харесва и няма да спра само с този опит. Кажете какво да подобра в цветовете.
« Последна редакция: Март 14, 2010, 01:24:11 am от Tribbe »

stilisimo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 126
    • Профил
Re: Въпрос за цветовете
« Отговор #1 -: Март 14, 2010, 09:38:41 pm »
Здравей, поздрави за лампата много ми харесва. Смисъл такъв симпатична е и има визия тоест оприличавам си я като положителен герой от някоя възможна композиция с нея. А сега по въпроса ти:
Значи без да се хваля едно време като учих рисуване най-добре от всички се справях с цветовете по думите на моите съученици понеже съм завършил художествена паралелка, макар, че все се намираше някой да каже, че това и онова не съм го рисувал аз. Споменавам това за да добиеш малка представа що за човек ще те съветва. А сега по въпроса ти:
Значи, мисля, че колко повече цветове вкараш толкова по добре ще стане, обаче това като е пиксел арт не може да са неограничени затова трябва да се стараеш да избираш цветове с близък цветови нюанс за да може и преливката да ти е по-сполучлива. Освен това експериментирай с различна подредба на пикселите. Примерно шахматно, или 1 ред тъмни после, 1 ред тъмни през един пиксел по светли, и следващият ред пък 2 пиксла светли един тъмен и т.н. По играй си и не забравяй по честичко да гледаш отдалече какво се получава.

И така накратко: Вкарай повечко цветове близки като нюанси, и смени тактиката на подребата на пикселите, за да се изгуби очертанието което стои като колонна сянка. Експериментирай и дай да видим какво се е получило.  ;)

P.S. тая лампа за FULL HD  можеш ли да я направиш?
« Последна редакция: Март 14, 2010, 09:42:21 pm от stilisimo »
Ела да те зърне новия тапет на Амазонкито.Щракни за зум и сейф!

Tribbe

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 14, 2010, 10:19:23 pm »
stilisimo : Благодаря ти за изчерпателният коментар. Ще експериментирам още с пикселите. А за Фулл ХД не те рабрах, искаш да я оглемя ли ?

stilisimo

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Март 18, 2010, 01:42:06 am »
Да, ама се шегувам, та това си е пиксел арт и доста работа ще ти падне. По добре измисли да я съчетаеш в някакъв сюжет с други интересни хрумвания и дай да видим какво се е получило.
А иначе разкажи малко за себе си с какво се занимаваш, само от хоби ли рисуваш или на там си се насочил. Какво те влече, имаш ли интересно място в нета което посещаваш. Абе въобще кажи ми нещо което не знам. Изненадай ме!

Успех...  :4hu5109

Tribbe

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Март 18, 2010, 07:51:15 pm »
Цитат
Да, ама се шегувам, та това си е пиксел арт и доста работа ще ти падне. По добре измисли да я съчетаеш в някакъв сюжет с други интересни хрумвания и дай да видим какво се е получило.
А иначе разкажи малко за себе си с какво се занимаваш, само от хоби ли рисуваш или на там си се насочил. Какво те влече, имаш ли интересно място в нета което посещаваш. Абе въобще кажи ми нещо което не знам. Изненадай ме!

Успех...  :4hu5109
Еми хобито не ми е само да рисувам. Занимавам се с Народни танци вече около 2-3 год. Зарибих се по пихел-арт като попаднах тук и видях какви шедьовари е направил Зи и се вдъхнових. А по картинката ще опитвам разни идеи и ще го постна.  :) :) :)

stilisimo

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Март 20, 2010, 01:58:49 am »
супер ще чакаме да видим други твои рисунки. Иначе народните танци не ги разбирам и недоумявам кой би ги гледал въобще, но пък обичам народна музика в такт 7/8 (седем осми) направо ме влудява и е много енергична музика.