Автор Тема: Рисуване на анимирани емотиконки  (Прочетена 6025 пъти)

Ledenata

• модератор
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1231
    • Профил
Re: Рисуване на анимирани емотиконки
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2010, 04:45:41 pm »

liop
, за анимирането си отваряш панела Animation (Window > Animation) и започваш да преместваш "ръчичките" с по 1 рх на всеки нов кадър. Накрая сейфаш анимацията в gif формат. По-трудната част е минала, така че не се отказвай :)

liop

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #31 -: Март 03, 2010, 01:20:27 am »
Цитат

liop
, за анимирането си отваряш панела Animation (Window > Animation) и започваш да преместваш "ръчичките" с по 1 рх на всеки нов кадър. Накрая сейфаш анимацията в gif формат. По-трудната част е минала, така че не се отказвай :)

Здравейте! Най-сетне успях да намеря време и да седна да си дооправя емотикона. Оказа, се голяма игра и най-вече докато намеря как да си го запиша. Но успеях. Благодаря за отговора и за урока.
Ето резултата:http://1.bp.blogspot.com/_tS7OkpKWPWg/S42YwuRoAOI/AAAAAAAAAkM/H4Gujzut3Xg/s1600-h/EmotikonYellow1.png

Ledenata

• модератор
  • Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #32 -: Март 03, 2010, 04:50:47 pm »

liop, добро начало, браво :)
Нарочно ли е зададено на всеки кадър различно забавяне или е станало без да искаш? Много насечени стават движенията, когато имаш по 2 секунди забавяне, но не е проблем, ако това ти е желанието, разбира се. Продължавай с опитите и ще стане по-добре :)

Tribbe

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #33 -: Март 13, 2010, 11:17:15 pm »

Целта на анимацията беше да изглежда изненадано от това как си сменя лявата с дясната ръка. Не знам до каква степен се е получило. Е кажете си мнението.

П.П.първа анимация ми е се пак  :) :) :)

apolon98

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #34 -: Май 21, 2010, 03:14:36 pm »
Такам от доста време се занимавам с фотошоп но изобщо не съм се захващал с пиксел арта таа... ето и моята  малко нагоре отиде :(
« Последна редакция: Май 21, 2010, 03:15:35 pm от emkata98 »

tonks

• Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #35 -: Май 30, 2010, 01:41:37 pm »
ето и моя боксьор някакси стана странен ама нищо де, все пак ми е за първи път  [smiley=rolleyes.gif] урочето е много сладко  [smiley=2d.gif]
пп според мене е много сладичко емотикончто ти Tribbe  :D как се  :o
« Последна редакция: Май 31, 2010, 11:03:14 am от Sweety »
Ако си нямаш усмивка, аз ще ти дам!

kali9916

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #36 -: Март 17, 2011, 03:18:27 pm »
Нова съм във пиксел арта, затова мойто не е кой знае какво.

Трябваше да си вдига раменете, но ръцете не се получиха...

П.П.: Не знам защо не излиза анимирано. Качих го през prikachi. От друг сайт ли трябва да го кача или..?

Ledenata

• модератор
  • Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #37 -: Март 18, 2011, 08:07:59 am »
kali9916, не се движи, защото е в jpg формат. Опитай се да запишеш анимацията в gif.
Според мен трябва да направиш лицето по-светло, за да се виждат по-ясно очичките и устата. На следващия опит ще си по-добра :)